W ubiegła niedzielę, 9 września odbył się coroczny rowerowy „Rajd dla ścieżki”. W tym roku wzięła w nim udział blisko trzydziestoosobowa grupa uczniów z kl. 5c i 5a wraz z nauczycielami i rodzicami. Trasa rajdu wiodła  spod hali sportowej obok naszej szkoły do Kosewa, gdzie nad Jeziorem Powidzkim, na Przystani „Horn”  upiekliśmy kiełbaski na ognisku i odpoczęliśmy, zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dla większości uczniów ten rajd był pierwszym tak długim wyjazdem na rowerach. Mimo to wszyscy dali radę i z uśmiechem na ustach wrócili na miejsce startu. Wypada pogratulować za wytrwałość, dobry humor i dyscyplinę, a rodzicom za wsparcie przy opiece nad dużą grupą wycieczkowiczów. Przed nami jeszcze niejeden rowerowy wypad.