Gmina Słupca

72 nowych czytelników biblioteki

07.02.2012

Uczniowie wszystkich klas pierwszych, po zakończeniu pierwszego etapu nauki, poznali już bowiem litery i samodzielnie potrafią czytać, w dniu dzisiejszym uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

Całą uroczystość dla najmłodszych kolegów i koleżanek przygotowali uczniowie z Aktywu Bibliotecznego pod opieką nauczycieli bibliotekarzy p. Małgorzaty Spychały i p. Renaty Połatyńskiej.
Martynka Pietrowicz, Wiktoria Leśnik, Wiktoria Dudek, Oliwia Kwapich, Sylwia Rosińska, Julka Bociek, Nadia Dobrowolska, Klaudia Chojnacka (z klasy VIc) oraz Monika Woźniak, Marysia Wisła, Natalia Radowska, Ada Sroczyńsk i Ola Ciesiewicz (z klasy Va) wcieliły się w postacie książek, dzieci, babci, Baja czy bohaterów literackich i w bardzo ciekawy sposób przedstawiły przyszłym czytelnikom zasady korzystania z naszej biblioteki.
Kandydaci musieli również odpowiadać na pytania, rozwiązywać zagadki i wykonywać różne zdania, w których sprawdzana była ich znajomość bajek.
Następnie po złożeniu przez dzieci ślubowania Pani Dyrektor Beata Marszałkowska oraz Ewa Nowak symboliczną zakładką pasowały każdego pierwszaka na czytelnika biblioteki szkolnej. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało dyplomik.
Ponieważ dzieci już w ubiegłym tygodniu uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, na której poznawały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki, uczyły się jak wypożyczać książeczki i w jaki sposób mogą jeszcze inaczej korzystać z naszej biblioteki, czytelni czy pracowni Internetowego Centrum Informacji Medialnej podczas dzisiejszej uroczystości mogły również wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. Jednocześnie tradycyjnie już ogłosiliśmy dla nich konkurs plastyczny „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”.
Życzymy wszystkim nowym czytelnikom powodzenia w konkursie, aby zaprzyjaźnili się z książkami i SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI.