Aktualności w SP3

Aktualności w SP3

News

Zapraszamy do zobaczenia informacji o szkole.

Tydzień Bezpiecznego Internetu

15.02.2018

W dniach od 5. do 9 lutego w szkole prowadzona była akcja pod hasłem ,,Tydzień bezpiecznego internetu”. Na godzinach wychowawczych rozmawialiśmy z nauczycielami jak pojmujemy bezpieczeństwo w internecie, jak należy korzystać z portali społecznościowych i zasobów internetu. W środę pani Lidia Drop przeprowadziła na holu szkoły zajęcia interaktywne dla klas I – III, które pozwoliły uczniom ocenić jakie zasady bezpieczeństwa powinni stosować w różnorakich sytuacjach korzystania z internetu.

Na początek spotkania klasy przywitał awatar oraz zaprosił na Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu. Następnie głos zabrała Pani dyrektor przypominając, jak ważne są umiejętności i wiedza, by być bezpiecznym w świecie Internetu i życzyła uczniom dobrej zabawy. Podczas spotkania uczniowie oglądali filmy edukacyjne dostępne na stronie cyforowobezpieczni.pl. W czasie projekcji filmów padały pytania kierowane do uczniów dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Ponadto dzieci wykonywały zadania klasowe z wykorzystaniem: Ozobotów, tabletów, aplikacji Kahoot. Najwięcej emocji wzbudził klasowy quiz w Kahoot podsumowujący tematykę spotkania. Na koniec oglądaliśmy teledysk Necio: Fajnie w internecie, przygotowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz wspólnie odśpiewaliśmy w „rapowym” rytmie zasady bezpiecznego zachowania w Internecie.

Były to bardzo ciekawe zajęcia a duże zaangażowanie uczniów świadczyło o wiedzy jaką dzieci posiadają w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Po takim szkoleniu każdy uczeń będzie na pewno rozważniej traktował wirtualne znajomości, zakupy czy reklamy. Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć na kilka migawek z tej akcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć

« inne aktualności