Koncert Miejskiego Chóru Kanon

21.11.2017

W dniu 20 listopada zawitali do naszej szkoły niezwykli goście – na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego odwiedził nas Miejski Chór Kanon, który zaprezentował koncert pieśni patriotycznych. Inicjatorem spotkania był nasz nauczyciel muzyki pan Krystian Bartczak a odbiorcami - uczniowie klas IV i V. Pani dyrektor serdecznie powitała gości, podkreśliła ich zamiłowanie do wspólnego śpiewu i muzyki. Chór Kanon niedawno obchodził 20 – lecie istnienia co świadczy o pięknej pasji ludzi tworzących tę grupę muzyczną jak również o przyjaznej atmosferze pracy, jaką zbudowali przez lata wspólnych prób i występów.

Pani dyrektor podkreśliła, że Chór Kanon jak i Orkiestra Strażacka to muzyczni ambasadorzy naszego Miasta. Miłym dla Szkoły jest to, że w chórze śpiewają babcie i dziadkowie naszych uczniów a także pani Kasia Rybicka, która przez wiele lat była przewodniczącą Rady Rodziców w naszej Szkole. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem Roty, o której powstaniu opowiedział nam dyrygent chóru – pan Kmiecik. Wysłuchaliśmy również ,,Warszawianki”, ,,Legionów” i innych patriotycznych pieśni. Koncert zakończyła pieśń niewolników z Ameryki Południowej ,,Freedom”. Koncert nagrodziliśmy gromkimi brawami, bo był to dla nas prawdziwy prezent muzyczny. Dziękujemy Gościom i panu Krystianowi za pomysł!