Biblioteka news: Co warto przeczytać?

Oto i one:

1. Seria książek Małgorzaty Musierowicz „Jeżycjada”. Znajdziecie tutaj z pewnością coś dla siebie. Mamy m.in. takie tytuły jak: „Szósta klepka”; „Ida sierpniowa” czy „Opium w rosole”. To tylko kilka tytułów. Warto sięgnąć po tę serię, gdyż autorka jest Poznanianką i opisuje perypetie mieszkańców poznańskiej dzielnicy Jeżyce.

2. „Szkoła gwiazd”- cykl krótkich powieści dla młodzieży autorstwa Cindy Jefferies. Opowiada o nastolatkach pragnących zdobyć sławę za pomocą swych zdolności wokalnych i muzycznych. W tym celu przybywają oni do Rockley Park, szkoły, która pomoże im w rozwijaniu talentu. Bohaterowie zmagają się z typowymi dla ich wieku sprawami: tolerancją, pierwszą miłością, złymi ocenami. Ich głównym celem jest ukończenie roku z jak najlepszymi wynikami i zostanie gwiazdą.

3. Seria książek „Biuro Śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy” - idealna dla tych, co lubią bawić się detektywa i rozwiązywać zagadki. Tomuś i jego przyjaciele dostarczają odbiorcom tekstu dużo wrażeń, pozwolą też im się świetnie bawić, podczas rozwiązywania zagadek detektywistycznych. Jeśli więc macie ochotę na spotkanie z Biurem Śledczym Tomuś Orkiszek i Partnerzy, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

4. „Labirynt Lukrecji” Agnieszki Chylińskiej, która znana jest raczej jako wokalistka. Jednak jak można zauważyć, pani Agnieszka również pisze.
O czym jest książka?
To przede wszystkim książka o samotności, o potrzebie szczęścia i dążeniu do niego. Z jednej strony to lektura obowiązkowa dla rodzica, który zauważy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem, z drugiej zaś świetna książka dla dzieci, która porywa i wciąga bez reszty!
Bohaterka książki, Lukrecja jest dosyć smutną dziewczynką, która mieszka w wielkim, przerażającym domu, pełnym smutnych, szarych mieszkańców. Jej domowe życie również nie jest zbyt wesołe. Jej rodzice, zwłaszcza tata są oschli i mają dla dziewczynki mało czasu. W ogóle wszystko wkoło wydaje się szare i smutne.
Dziewczynka ma jednak coś, co kocha i co pozwala oderwać się od jej szarego życia. Lukrecja uwielbia śnić. Nie może się doczekać chwili, kiedy wieczorem dołoży głowę do poduszki i będzie przeżywać kolejne senne przygody.

Przypominam również, że w bibliotece szkolnej trwa konkurs na „Czytelnika/Czytelniczkę roku”. Zapraszam więc do czytania i ćwiczenia naszego mózgu.