Pierwszy Bieg Niepodległości uczniów z SP nr 3

15.11.2017

W piątek, 10 listopada w ramach obchodów Święta 11 listopada – odbył się Uroczysty Bieg Niepodległości. Udział w nim po raz pierwszy wzięli uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – panem Mirosławem Górniakiem. O godzinie 12.00 wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie UKS Hagard wyruszyli jednocześnie ze Słupcy oraz Strzałkowa, by spotkać się na Miejscu Pamięci, czyli na Łężcu. Uczniowie z nauczycielami WF poszczególnych szkół chcąc uczcić tak ważne dla nas święto, wybiegłi z flagami ku miejscu spotkania, by złożyć tam znicz oraz dokonać symbolicznego rozerwania łańcucha nawiązującego do dawnej granicy.

W trakcie uroczystości głos zabrali burmistrz miasta Słupcy – Michał Pyrzyk oraz ksiądz Krzysztof Szkopek, którzy dzielnie towarzyszyli młodzieży podczas biegu. Jak powiedzieli sami uczniowie – jest to kreatywny i całkowicie odmienny sposób uczczenia Święta Niepodległości, dający przy okazji możliwość zintegrowania się z uczniami innych szkół oraz propagowanie zdrowego trybu życia.
Uczniowie kl 7c, którzy wzięli udział w Uroczystym Biegu to; Zuzanna Kwitowska, Julia Michalska, Julia Rojek, Amelia Strużyńska, Łukasz Komuński, Szymon Molski, Kacper Sobieraj, Wiktor Dobrowolski oraz Kacper Szymczykowski.