Odwiedziliśmy miejsca pamięci na Łężcu

14.11.2017

W ramach obchodów 99. i przygotowań do 100. rocznicy odzyskania niepodległości klasa 4 a wraz z wychowawcą wybrała się na pieszą wycieczkę w celu poznania historii miejsc pamięci położonych we wsi Łężec. Zanim jednak wyruszyliśmy, pani Magdalena Suszka-Golak przedstawiła uczniom prezentację na temat historii obozu jenieckiego w Łężcu i miejsc związanych z granicą zaborów między Słupcą i Strzałkowem, wzięła na siebie również obowiązki przewodnika.

Wycieczka okazała się atrakcyjna poznawczo - uczniowie na własne oczy zobaczyli jeniecki „cmentarz bez grobów”, zapalili znicze pamięci tym, którzy zmarli za swe ojczyzny. Mogli dotknąć słupa na granicy dawnych zaborów oraz obejrzeć stojący do dziś dom, który stanowił zabudowania graniczne. Czwartoklasiści zadawali najrozmaitsze pytania związane z historią i dniem dzisiejszym tych miejsc. Z pewnością taka lekcja przyniesie wiele korzyści.

Zapraszamy do galerii zdjeć