Nie taki "diabeł" straszny, czyli wizyta w teatrze lalek

09.11.2017

W czwartek 9 listopada klasy 4a,3c,3d i 3e wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy na przedstawienie teatru lalek. Sztuka wystawiana przez Teatr Wyobraźni z Wrocławia nosiła tytuł „Diabeł na zamku” i przedstawiała losy chłopca o imieniu Mikołaj, któremu zmarli rodzice zostawili duży majątek. Nasz bohater miał dobre serce i postanowił swoimi pieniędzmi uszczęśliwiać ludzi. Czynił to po kryjomu i nie wszystkim się to podobało. Jak się okazało, sztuka ukazywała wczesną młodość człowieka, który zmienił świat - dziś znamy go jako Świętego Mikołaja.

Inscenizację przedstawiało tylko dwóch animatorów, którzy dawali życie aż 11 postaciom. Uczniowie mogli oglądać wykonane z niezwykłą starannością i zmysłem plastycznym pacynki, jawajki, kukły oraz maski. Podobać się mogły również światła i muzyka oraz sprawność animatorów.
Po spektaklu widzowie rozmawiali z aktorami o teatrze lalek oraz samodzielnie animowali wybraną postać ze sztuki. Okazało się to dość trudne, ale niezwykle interesujące. Mamy nadzieję, że jeszcze będzie wiele okazji, aby oglądać podobne widowiska.