Aktualności w SP3

Aktualności w SP3

News

Zapraszamy do zobaczenia informacji o szkole.

Nie taki "diabeł" straszny, czyli wizyta w teatrze lalek

09.11.2017

W czwartek 9 listopada klasy 4a,3c,3d i 3e wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy na przedstawienie teatru lalek. Sztuka wystawiana przez Teatr Wyobraźni z Wrocławia nosiła tytuł „Diabeł na zamku” i przedstawiała losy chłopca o imieniu Mikołaj, któremu zmarli rodzice zostawili duży majątek. Nasz bohater miał dobre serce i postanowił swoimi pieniędzmi uszczęśliwiać ludzi. Czynił to po kryjomu i nie wszystkim się to podobało. Jak się okazało, sztuka ukazywała wczesną młodość człowieka, który zmienił świat - dziś znamy go jako Świętego Mikołaja.


Inscenizację przedstawiało tylko dwóch animatorów, którzy dawali życie aż 11 postaciom. Uczniowie mogli oglądać wykonane z niezwykłą starannością i zmysłem plastycznym pacynki, jawajki, kukły oraz maski. Podobać się mogły również światła i muzyka oraz sprawność animatorów.
Po spektaklu widzowie rozmawiali z aktorami o teatrze lalek oraz samodzielnie animowali wybraną postać ze sztuki. Okazało się to dość trudne, ale niezwykle interesujące. Mamy nadzieję, że jeszcze będzie wiele okazji, aby oglądać podobne widowiska.

Zapraszamy do galerii zdjęć

« inne aktualności