Szkolne obchody Dnia Papieskiego

17.10.2017

W poniedziałek 9. października odbyły się szkolne obchody Dnia Papieskiego. Światowy Dzień Papieski obchodzony był po raz siedemnasty. Pani Bogusława Kluczykowska – nauczycielka religii – wraz z uczniami klas IV przygotowała apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. Apel rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Orchowska, podkreśliła niezwykłą rolę, jaką Jan Paweł II – papież z Polski – odegrał w czasie swego pontyfikatu.

Jego niezwykła osobowość sprawiła, że potrafił zjednywać sobie ludzi różnych wyznań, poglądów, narodowości i ras. Wielkie nadzieje pokładał w młodym pokoleniu – dostrzegał potencjał tkwiący w młodzieży, liczył na jej wrażliwość i umiłowanie prawdy. W głównej części apelu wystąpili uczniowie z montażem słowno–muzycznym. Ich występ nagrodzono brawami a następnie wszyscy powrócili do swoich sal lekcyjnych. Udanego tygodnia!