Zakończenie roku szkolnego 2016 - 2017

05.07.2017

W piątek, 23 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Na godzinę 8.30 przybyli na salę sportową uczniowie klas I – III, a na godzinę 10.00 – klasy IV – VI. Było wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, były przemówienia i życzenia składane przez panią dyrektor, zaproszonych gości i rodziców. W tym roku nie żegnaliśmy absolwentów, bo ich nie ma – szóstoklasiści pozostają w naszej szkole i będą uczęszczać do klasy VII. Pani dyrektor skierowała gorące podziękowania ku rodzicom, którzy cały rok szkolny dzielnie wspierali szkołę, pomagając wychowawcom w wielu przedsięwzięciach i imprezach klasowych.

Szczególne słowa wdzięczności przekazała tym rodzicom, którzy włączyli się w organizację IV Festynu Rodzinnego, a zwłaszcza przewodniczącej Rady Rodziców pani Annie Giszter Łodziewskiej, bez której ten Festyn nie byłby tak zorganizowany. Wychowawcy klas przygotowali dla rodziców dyplomy z podziękowaniami za wsparcie. Następnie przystąpiono do wręczania wyróżnień i nagród dla uczniów. Z inicjatywy Radnych naszego Miasta utworzono dwie nagrody - nagrodę Omnibusa dla ucznia o najwyższej średniej ocen, wzorowym zachowaniu i wszechstronnych zainteresowaniach oraz Nagrody Radnych dla pięciorga uczniów za zaangażowanie w życie szkoły i działania na rzecz środowiska lokalnego. Kolejnym wyróżnieniem dla uczniów o wysokiej średniej ocen i wzorowym zachowaniu jest Stypendium Samorządowe Gminy Miejskiej Słupca, przyznawane dla dwóch uczniów na poziomie klas IV – VI. Kolejne wyróżnienie to książkowa Nagroda Burmistrza, przyznawana dla jednego ucznia z klasy IV, jednego z klasy V i jednego z kl.VI oraz Nagroda Dyrektora Szkoły - również książkowa i na poziomie klas IV,V i VI. Nagrody Radnych i Stypendia wręczali inspektor oświaty pan Mariusz Król i radna pani Ewa Czaplińska. Zdobywcami byli następujący uczniowie:

1. Nagroda Omnibusa - Malwina Majchrzak klasa IVa, średnia ocen 5,92.

2. Stypendium Samorządowe Gminy Miejskiej Słupca – Kamila Becelewska klasa Vc, średnia ocen 5,83 i Łucja Czechowska z klasy IVd ze średnią 5,83

3. Nagroda Burmistrza:

• na poziomie klas IV – Julia Roszak klasa IVa, średnia 5,75
  • na poziomie klas V – Maria Miler klasa Vd, średnia ocen 5,75
  • na poziomie klas VI – Martyna Struszczyk klasa VIb, średnia ocen 5,75

4. Nagroda Dyrektora:

• na poziomie klas IV – Paulina Rubajczyk i Mateusz Sąsiadek – oboje z klasy IVa i oboje ze średnią ocen 5,75
  • na poziomie klas V – Julia Pilarczyk klasa Vc, średnia ocen 5,75
  • na poziomie klas VI – Szymon Krupa, klasa VIc – średnia ocen 5,75

5. Nagrody Radnych Miasta Słupca:

• Hubert Półrolniczak klasa IVa
  • Aleksandra Macińska klasa IVc
  • Klaudia Głuchowska klasa Vc
  • Oliwia Olkiewicz klasa VIc
  • Julia Robaszkiewicz klasa VIc

Dodatkowo pani dyrektor nagrodziła nagrodą książkową ucznia klasy VIb - Pawła Pyrzyka, który zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, organizowanego corocznie przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Gratulując, życzyła mu dalszych wspaniałych przygód z Królową Nauk, którą jest matematyka.

Wychowawcy klas nagrodzili dyplomami uczniów ze stuprocentową frekwencją – było ich 21! Gratulacje do Grona Nauczycielskiego popłynęły w stronę klas o najwyższej średniej ocen. Były to:

• Klasa Vd ze średnią 5,18 – wychowawca pani Maria Karnowska
  • Klasa IVa - wychowawca pani Anna Bartczak i klasa VIa – wychowawca pani Urszula Balewska – obie klasy uzyskały taką samą średnią 4,94
  • Klasa IVc – sportowa, średnia ocen 4,75 wychowawca pan Leszek Knotowicz

W mijającym roku szkolnym 194 uczniów otrzymało wyróżnienia: 62 w klasach III o 132 w klasach IV – VI. Pani dyrektor pogratulowała uczniom, podziękowała nauczycielom za ich zaangażowanie w doprowadzenie do takiego sukcesu zaś rodzicom za wspieranie swych pociech.
Po wręczeniu nagród, listów gratulacyjnych i kwiatów dla rodziców uczniowie klas IV – VI odebrali z rąk wychowawców świadectwa z wyróżnieniem. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim radosnych, bezpiecznych i pogodnych wakacji oraz naładowania akumulatorów na nowy rok szkolny. WESOŁYCH WAKACJI!!!