Festiwal - Pociąg do Matematyki>

13.06.2017

08.06.2017 wyróżnieni uczniowie z konkursu matematycznego Kangur wraz z panią Natalią Olszewską i Lidią Drop pojechali do Konina na Festiwal pt. "Pociąg do Matematyki”. Uczniowie uczestniczyli w cyklu mini-warsztatów "Podróż przez stacje matematyczne”, gdzie przekonali się, że matematyka jest fascynującą przygodą i znakomitą zabawą. Zobaczyli, jakie znakomite możliwości edukacyjne dają dostępne w sieci zasoby i jak technologie wzbogacają uczenie się matematyki. Na stacji z Ozobotem za pomocą kolorowych kodów dzieci programowały zadania, które wykonywał robot.

W ramach innowacji „ Robotyka i programowanie” przeprowadzony został cykl zajęć z zakresu programowania, podczas którego uczniowie dobierali się w grupy i wykonywali projekt robota . Na stacji z kreatywnymi klockami MELI dzieci zrozumiały pojęcie skali, porównywały wielkości zbudowanych przez siebie obiektów. Dzięki wykorzystaniu powszechnie znanych klocków LEGO® i pojęć wziętych z życia uczniowie byli zachęcani i motywowani, by swobodnie myśleć, pisać i dyskutować o matematyce.