Gmina Słupca

Wizytówka szkoły w edycji 2013/2014

Sprawdzian VI - klasisty

01.04.2015
W środę 01.04.2015 od godz. 09.00 uczniowie klas szóstych przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty , który podsumowuje ich edukację w szkole podstawowej. Wszystkie niezbędne informacje na temat organizacji i przebiegu sprawdzianu znajdują się w załącznikach. Naszym szóstoklasistom życzymy powodzenia !
Uczniowie klas I-V nie mają w tym dniu zajęć dydaktycznych mają natomiast zabezpieczone zajęcia opiekuńcze na świetlicy szkolnej.

dla ucznia

o egzaminie

Mamy mistrzów powiatu w piłce koszykowej!

21.03.2015
12 marca hala sportowa aż huczała od kozłowanych i rzucanych piłek do kosza. Chłopcy walczyli o mistrzostwo powiatu szkół podstawowych. Ich przeciwnikami były drużyny z Giewartowa i z SP1 w Słupcy. Nasi grali w składzie: z klasy 6c: Janek Bartkowiak, Maciej Bołoz, Paweł Kominkiewicz, Dawid Leśniewicz, Mateusz Otlewski, Dominik Rybarczyk, Stefan Sikorski, Rafał Szygenda i Maciej Urbaniak; z klasy 5c: Kowalewski Albert i Szymon Waszak i z klasy 4c Szymon Wiśniewski.

Komunikat dyrektora Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

18.03.2015
Ze względu na zapytania rodziców dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016, uprzejmie proszę o rozpowszechnienie wśród uczniów klas szóstych i ich rodziców komunikatu, który przesyłam w załączniku. Ponadto informuję, że na stronie internetowej naszego gimnazjum w zakładce „Rekrutacja” znajdują się wzory druków oraz komunikat, który teraz Państwu przesyłam. Proszę o zamieszczenie linku dostępu www.gimnazjum.slupca.pl na Waszej stronie internetowej. Potwierdzam termin spotkania z rodzicami uczniów klas szóstych w dniu 23.04.2015 r. o godz. 18:00.
Maria Żarnecka – dyrektor Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

Sukces Amelii i Leny na Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej

18.03.2015
W dn. 06 marca w Warszawie odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej. Słupcę reprezentowały dzieci z Centrum Kultury Muzyk, w tym nasze uczennice: Amelia Kłaniecka z kl. Vc oraz Lena Witkowska z kl. Ib, którym towarzyszyli Rodzice oraz opiekunowie: pan Krystian Bartczak i Krystian Weber.

Pasowanie Pierwszaków na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

15.03.2015
Coroczną tradycją w naszej Szkole jest pasowanie Pierwszoklasistów na czytelnika naszej biblioteki szkolnej. W tym roku uroczystość ta miała miejsce 12. marca a przygotowały ją uczennice z Kółka Bibliotecznego pod opieką pań: Renaty Połatyńskiej i Danuty Jabłońskiej. Grupę artystyczną tworzyły: Martyna Fajkowska, Amelia Kłaniecka, Kinga Kolska, Oliwia Król, Zuzia Kuchowicz, Dominika Kujawa, Wiktoria Słupska, Jessica Śliwczyńska. Wystąpiły one w pięknych strojach związanych z postaciami ze znanych baśni.

Nowa pracownia komputerowa

11.03.2015
Po feriach wróciliśmy do szkoły wypoczęci i pełni energii. W szkole czekała nas duża niespodzianka – zmiana w sali 212. Nasza pracownia komputerowa zupełnie zmieniła swój wygląd – nowa podłoga, świeżo pomalowane ściany, nowiutkie, pachnące meble szkolne i przede wszystkim – NOWE KOMPUTERY!!! Teraz mamy piękną, nowoczesną, 24 – stanowiskową pracownię.

Absolwenci odwiedzają Trójkę

11.03.2015
W piątek 6 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie słupeckiego gimnazjum – absolwenci z klasy 6a rocznik 2014.Zawsze miło jest wychowawcom i nauczycielom, gdy mogą spotkać byłych wychowanków i usłyszeć o tym co myślą o latach spędzonych w „trójce” i jak czują się w nowej szkole.
Kochani ciepło się robi na sercu, gdy widzimy wasze uśmiechnięte buźki.
Życzę Wam sukcesów w trakcie dalszej nauki.
Urszula Balewska

Powiedzmy uzależnieniom i używkom NIE! - Spotkanie p. Małgorzata Biskup.

03.03.2015
29 stycznia 2015 uczniowie klas V i VI uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez panią Małgorzatę Biskup, zajmująca się tematyką uzależnień wśród dzieci i młodzieży, pracująca niegdyś jako ekspert Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu, obecnie wykładowcę uczelnianego. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z różnymi źródłami uzależnień m.in. od alkoholu, nikotyny, narkotyków i dopalaczy oraz skutkami zażywania tych używek.

Bal Przebierańców

02.03.2015
Tradycją naszej Trójki jest organizowanie Balu Przebierańców na zakończenie karnawału. Choć grypa zdziesiątkowała uczniowską brać to sala gimnastyczna wypełniła się barwnymi postaciami ze świata baśni, filmu, horroru a także policji, wojska i służby zdrowia. Całą imprezę otworzyła pani Dyrektor a potem kolorowy pochód przedefilował wokół sali

Gromada zuchowa „Leśne Ludki” na biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

28.02.2015
22 lutego w rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella skauci całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej,który dla wszystkich harcerek i harcerzy jest dniem szczególnym. To święto przyjaźni i radości. W tym roku tradycyjny biwak z tej okazji, zorganizowany przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Koninie, odbył się w dniach 13-15 lutego w Zespole Szkół w Żychlinie. Nie zabrakło tam też naszej 3 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki” z drużynową Iwoną Siupą i opiekunem Katarzyną Siupą.