Koncert pieśni polskich

16.11.2016

W poniedziaĹ‚ek 14 listopada dziÄ™ki pomysĹ‚owoĹ›ci pana Krystiana Bartczaka uczniowie klas IV – VI mieli okazjÄ™ wysĹ‚uchać polskich pieĹ›ni w wykonaniu profesjonalnego zespoĹ‚u wokalno - muzycznego. W jego skĹ‚ad wchodzili: pani Maria ZaĹ‚anowska – sopran, pan Piotr NaleĹĽyty – bas i pan Karol Drynkowski – fortepian.

UsĹ‚yszeliĹ›my ariÄ™ Skoluby z opery ,,Straszny dwór” StanisĹ‚awa Moniuszki oraz dwie pieĹ›ni tego kompozytora - ,,PrzÄ…Ĺ›niczkÄ™” i ,,Korale”. Kolejnym utworem byĹ‚a pieśń pt. ,,Cześć polskiej ziemi” StanisĹ‚awa SurzyĹ„skiego oraz pieśń ,,Maki” S. Niewiadomskiego. Do wspólnego Ĺ›piewu zachÄ™ciĹ‚y nas znane i lubiane przez wszystkie pokolenia pieĹ›ni ,,Przybyli uĹ‚ani pod okienko” i ,,Jak dĹ‚ugo w sercach naszych”. ByĹ‚ to bardzo piÄ™kny koncert i wprawiĹ‚ nas w radosny nastrój.

« inne aktualno¶ci